Dračice Blake Lively: Miluju zvířata! I na talíři

25. december 2010 at 2:01 | MisS°N° |  B- ZAJÍMAVOSTI
MisS°N°
Vyspala se s přítelem své nejlepší kamarádky. Brala drogy. Opíjela se šampaňským skoro do bezvědomí. To všechno ale jenom jako bohatá divoška Serena van der Woodsen, hlavní hrdinka seriálu Gossip Girl.
Ten v Americe každý týden hltají miliony diváků, a tak představitelku hlavní role okamžitě vystřelil mezi nejsledovanější herecké objevy.

Blake Lively přitom tíží přesně opačné starosti než její seriálovou postavu. Ačkoliv se do ní Hollywood zamiloval jako do své nové módní ikony, ona si stěžuje, že je uzavřená stydlivka a dokáže se odvázat pouze s blízkými přáteli. Díky roli v seriálovém hitu jí rázem začaly chodit nabídky k sňatku od mužů, kteří mají slabost pro nespoutané drsňačky, a miliony mladých žen jí v dopisech a e-mailech radí, jak má se svými divokými seriálovými potížemi naložit.

"Já se ale Sereně vůbec nepodobám," krčí rameny jedenadvacetiletá diva, kterou letos americký Cosmopolitan zařadil na seznam nejpřitažlivějších hvězd současnosti. Obdivovaná Blake přitom skromně přiznává: "Neprošla jsem si obdobím pitek, flámování a střídání milenců. Nikdy jsem netoužila vymetat kluby a svlékat si tam kalhotky. Večer chci jít domů, dát si dobrou večeři a pustit si film. Taková jsem byla vždycky, dokonce i v pubertě. Potřebuju vedle sebe muže, kterého baví sedět doma, hrát počítačové hry, dívat se na televizní pořady o jídle a číst časopisy. Takových chlapíků ale moc není."


Jak tedy doopravdy žije hvězda, která prahne po něze a klidu, ačkoli ji má celý svět za protřelou suverénku?

"Jsem herečka - mohla jsem skončit i hůř."

Stát se filmovou hvězdou? Ani náhodou! Blake Christina Lively se narodila dvěma hercům, její čtyři starší sourozenci od dětství účinkovali v seriálech a reklamách a matka ji z porodnice odvezla rovnou na natáčení. "Doma se věčně četly scénáře, za mámou chodily děti na lekce herectví a já se stále motala mezi kamerami a kradla občerstvení pro štáb. Filmování jsem považovala za úplně všední a dost nudnou činnost. Chtěla jsem dělat něco zábavnějšího," vzpomíná Blake na své dětství.

Na střední škole byla předsedkyní třídy, chodila do pěveckého sboru, do oddílu roztleskávaček a šesti dalších kroužků, ale o své budoucí kariéře neměla jasno. "Bratr mi udělal seznam povolání, která by mě mohla bavit, ale žádné mě nezajímalo. Říkala jsem si, že zkrátka budu dlouho studovat a pak se uvidí. O rok později mi ale brácha oznámil: ,Budeš herečka a hotovo.' Chodila jsem pak na castingy, jenom abych mu udělala radost."

Režisérovi komedie pro -náctileté Sesterstvo putovních kalhot sice v roce 2005 podala na konkurzu svoji fotku, ale pak se otočila na patě a odkráčela. Přesto jí nabídl jednu z hlavních rolí a Blake nezbylo než zavrhovanou hereckou profesi vyzkoušet. Zlí jazykové tvrdí, že jí roli v Sesterstvu putovních kalhot zařídil otec, který pak ve filmu hrál tátu její postavy. Blake se ale brání, že o žádné protekci neví, a pokud ji přece jenom na začátku kariéry měla, nestála o ni. Vždyť chtěla v životě dělat něco úplně jiného než šaškovat před kamerou!

Přesto hned napoprvé přišla filmování na chuť. "Líbilo se mi, jak natáčení odsýpalo a všichni kmitali," pochvaluje si hyperaktivní blondýna a velká obdivovatelka Brada Pitta a Angeliny Jolie. "Jsem sice herečka z donucení, ale nakonec mám svoji práci ráda. Mohla jsem dopadnout hůř."

Cudná milovnice Brada Pitta

Na rušné newyorské ulici se natáčí další díl seriálu Gossip Girl. Hlavní hrdinka se má proplétat mezi chodci, jenže najednou vypadne z role, klekne si na chodník a začne hladit cizího psa na vodítku. Štáb trpělivě čeká. "Všichni vědí, že jsem do psů blázen," přiznává Blake jednu ze svých posedlostí (kromě chlupatých stvoření miluje ještě čokoládu a sladkou praženou kukuřici).

Na každé natáčení s sebou bere svou miniaturní maltézskou fenku Penny a nechala se slyšet, že nedůvěřuje lidem, kteří nemají rádi zvířata. Přitahují ji podobně naladění chlapi, což ovšem ještě neznamená, že by se dobývala pod košili každému větrem ošlehanému ochránci tuleních mláďat. "Pokud nepočítám filmové pusy, líbala jsem se jenom se třemi muži," přiznala se v rozhovoru pro Cosmopolitan a zavtipkovala: "Doufám, že si to nepřečte Brad Pitt, protože pak už by vážně nehrozilo, že se do mě jednoho dne zamiluje!"

I když při natáčení dokáže hravě vykouzlit neřestný výraz lamačky mužských srdcí, v hitparádě nejméně zkušených hollywoodských hereček by nejspíš obsadila některou z horních příček. Chodila zatím jen se dvěma muži: s kamarádem z dětství Kellym Blatzem a s hercem Pennem Badgleyem, se kterým randí v seriálu Gossip Girl a od loňska i ve skutečnosti. "Myslím, že bych se do něj zamilovala, i kdybychom spolu nehráli, protože miluju jeho skutečné vlastnosti, ne ty, které má v seriálu," rozumuje.

Dodává, že není ten typ ženy, která po rozchodu rychle shání dalšího partnera. "Nechci si hledat přítele jen proto, abych nebyla sama." Přiznává, že je uvnitř pořád malá holka, která miluje všechny odstíny růžové barvy, poslouchá Britney Spears nebo Spice Girls a pravidelně jezdí řádit do Disneylandu. Na povrchu je ale Blake za suverénku, která udává trendy a její styl vykrádají miliony Američanek.

Muže si testuje u talíře

Když jste ve své práci dobrá a proslavíte se, některé kamarádky to nemusí rozdýchat a uloží vás k ledu. Tedy alespoň dlouhonohá diva z kalifornského města Tarzana tuhle zkušenost prožila. "Vrátila jsem se z natáčení Sesterstva putovních kalhot a myslela si, že budu dál podnikat s přítelkyněmi totéž co předtím, jenže najednou bylo všechno jinak. Parta se beze mě obešla a já si nějaký čas připadala úplně ztracená. Štve mě, když lidé pomlouvají a ponižují druhé, jen aby se sami cítili sebejistější a lepší. Děje se to ale úplně všude a nic s tím nenaděláte."

Náladu Blake spravila až role v další středoškolské komedii Accepted, za kterou ji časopis Hollywood Life před dvěma lety odměnil cenou Objev roku. Pak krásce zavolali producenti, že jí napsali hlavní roli v Gossip Girl přímo na tělo, a od té doby nemá seriálová hvězda na sebelítost a úvahy o závistivých rádobypřítelkyních čas.

Letos natočila souběžně s tímto nekonečným seriálem filmové komedie Sesterstvo putovních kalhot 2 a Soukromý život Pippy Lee. Snít ale začala i o rolích ve vážnějších filmech, například ze zákulisí politiky. Možná i proto účinkovala se svým milovaným ve volební kampani nového amerického prezidenta Baracka Obamy.

"Často pracuju osmnáct hodin denně. Místo spánku se většinou dopuju dobrým jídlem, klidně si objednám tři hlavní chody za sebou," svěřuje se módní ikona, která ráda nosí hodně přiléhavé džíny a na jejíž postavě zvrácená chuť k jídlu nenechává žádné stopy.

K obědu si prý nejraději dává předkrm, talíř těstovin a dva dezerty. A na jídlo spoléhá i při své soukromé prověrce mužů: "Dobrý partner se pozná tak, že se vám nesnaží sníst moučník."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama